NovinkyPoslední dubnový víkend jsme s Barnym vyjeli k lipskému Störmthaler See na dvoudenní výstavu německého klubu  DZRR. Hlavní motivací k naší účasti byla příležitost vidět roční potomky z Barnyho krytí s TAMI 🇩🇪🐾❤️.  Moc děkujeme majitelům, kteří přijeli, jen abychom se poznali. 

Barny v třídě šampionů obsadil  v sobotu 3. místo/3  (rozhodčí Hana Pánková), v neděli 2. místo/4. (rozhodčí Iveta Klápová) . Velkou radost nám udělala paní rozhodčí Marion Riedel 🇩🇪, která v odpoledních soutěžích vyhodnotila Barnyho ridge jako nejkrásnější.


BRIONA SADIRA (Barny & Angie) -MVP Nitra 18.02.2024, mezitřída: V1 CAC SK🥇. CACIB  FCI🏆, CRUFTS kvalifikace,  rozhodčí Tibor Havelka, handlig Viktorie Niščáková


Ke svým blížícím se 1. narozeninám si potomek z prvního Barnyho krytí fenka  BRIA SADIRA  nadělila krásný dárek -  14.10. 2023 na XXVIII. Speciální výstavě SKCHR získala v silné  konkurenci nejvyšší ocenění v třídě mladých - V1, CAJC🥇, Klub. CAC🥇 , VÍTĚZ MLADÝCH SV,  BOJ🏆 a   2. místo nejkrásnější mladá hlava feny.   BRIA nás ohromně potěšila🐾❤️.Na klubové výstavě ČKRR  23.09.2023 ohodnotila  specialistka na plemeno Denise Flaim 🇺🇸  Barnyho   známkou Excellent  - "Powerful male with lovely bone and substance...🙂" a   zadala mu i  3. místo v soutěži o nejkrásnější ridge, čehož si v počtu zúčastněných psů velice považujeme🐾❤️.  


Barny opravdu hezky obhájil   svůj vstup do třídy vítězů - na Národní výstavě v Klatovech 01.07.2023 ji vyhrál a k titulu CAC přidal i NÁRODNÍ VÍTÉZ  a nejlepší pes  z plemene BOB z 39  ridgebacků.                          Rozhodčí MUDr. Tadeáš Mašlanka ohodnotil krásným posudkem nejen Barnyho exteriér, ale ocenil i jeho  milou přátelskou povahu  a ukázkový ridge.

 Barny  dospěl, pěkně se dostavěl, rozhodčí  se v posledních posudcích vyjádřili velmi podobně: 

01.07.2023 (Tadeáš Mašlanka)  - výborná kondice, mohutná samčí hlava, tmavé oko, korektní chrup, výborná horní i spodní linie, výborné úhlení, pěkný pohyb, excelentní ridge 

10.06.2023 (Lenka Frnčová)  - horní hranice výšky, silný pes, samčí hlava, tmavé oko, nůžkový skus, silná kostra, výborná horní i spodní linie, výborně úhlený, vydatný pohyb 


Za nový poster   velký dík Jitce Ludvíkové - https://byjudita.webnode.cz/


🏆 ŠAMPION POLSKA 🏆

01.04.2023 na Národní výstavě Czestochova si Barny v kruhu pod zkušeným okem paní rozhodčí Hanny ITZELI vyběhal  poslední chybějící titul CWC/CAC k polskému šampionátu a přidal i  Nejlepší pes a BOS🏆.       S posudkem začínajím slovy " Dog of a breeding type with a noble head" se názorově plně ztotožňujeme🙂. Motivací nám byla naše štěňátka - všechna tátovi držela palce🐾❤️. 


V  CHS SHANGALIA🇩🇪 se od 25.03. 2023 radují z  11 štěňátek - 6 pejsků a 5 fenek🐾

Šestá fenka bohužel příchod na svět nezvládla, i tak zůstává stále s námi...💔Láska ❤️Barnyho a Tami❤️ došla svého naplnění - koncem 03/2023 očekávají v 🇩🇪 CHS SHANGALIA vrh G🐾


🇩🇪 CHS SHANGALIA chovatelky Carmen Mießner -  G vrh - GHABANI 🐾❤️

  https://shangalia.de

Created by Nicolehttps://www.farashuu.de

Velice si vážíme rozhodnutí dlouholeté uznávané německé chovatelky použít pro svůj  chov našeho Barnyho. Vážíme si jejího přístupu, pečlivosti, zkušeností a nasazení, s nímž  vybírala krycího psa pro svůj G vrh s TAMI.  Děkujeme, že i my, pokud nám bude  příroda nakloněna,  budeme  součástí rodiny SHANGALIA 🐾❤️. A štěňátka jsou na světě! 

02.11.2022 se v CHS  SADIRA v Prievidzi 🇸🇰  narodilo 12 krásných štěňátek -  6 pejsků a 6 fenek.


S radostí a vděčností oznamujeme, že vášnivá odpolední zářijová romance ❤️Barnyho a Angie❤️ nezůstane bez následků - v chovatelské stanici SADIRA 🇸🇰 Kristíny Kanianské očekávají na přelomu 10/11 2022 vrh B🐾❤️.Dne 05.02.2022   -  BONITACE 2021

 ZKOUŠKA POSLUŠNOSTI

  • 17. 10.2021 jsme v ZKO Beroun úspěšně složili zkoušku poslušnosti ZOP, rozhodčím výkonu byl pan Stanislav Uriánek z Kynologické jednoty ČR. Dosáhli jsme krásných 89 bodů/100, naší nejslabší disciplínou byla paradoxně naše nejsilnější - přívolání, kdy se Bárny navzdory tréninku povelu "volno"  prostě nevzdálil na požadovanou vzdálenost...:-) . Velkou radost mi udělal odložením ve skupině, kdy zvládnul i nečekaně spuštěnou požární sirénu v Berouně a taky fotografku schovanou ve křoví, které si jako jediný z odložených psů všimnul a k její malé radosti ji po celou dobu napjatě pozoroval:-))) 
  • Jsme rádi, že jsme takto zúročili nedělní rána strávená na cvičáku  a častý domácí trénink,  hlavně ale máme radost, že z Barnabáše je dobře vychovaný a ovladatelný pes.